Web sitemize hoşgeldiniz.

Tuzla İngilizce Kursu

12 Haziran 2018

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir sınava Türkiye 44 ülke arasında İngilizce yeterlilik sınavında 43.olabilmişiz. İngilizce başta olmak üzere diğer yabancı dilleri öğrenmekte niçin bu kadar zorluk çekiyoruz?

İlköğretim sıralarında ‘’ What is your name? My name is…’’ ile başlayan İngilizce öğrenme maceramız lise de eğitim sistemimizden kaynaklı sorunlar nedeniyle başlamadan sonlanıyor. Ne derdimizi anlatabiliyoruz ne de iş yaşamımızda işimizle ilgili terimleri anlayabiliyoruz. Yani ortalama 9 sene boyunca aldığımız eğitim yeterli düzeyde İngilizce konuşmamıza yetmiyor. Bu durumun sebepleri arasında kimine göre devlet materyalleri değil, konuları hazırlanmalı kimine göre ise öğrenme şekillerine ve ihtiyaçlara göre programlar tasarlanmalı. Öğrenmek istediğimiz yabancı dilin İngilizce olduğunu varsaydığımızı düşündüğümüzde İngilizcenin iki farklı aksanı olduğunu bu aksanların Amerikan ve İngiliz aksanları olduğunu araştırdığımızda görebiliriz. Bizim işimize hangisi yarayacak ise o aksanı öğrenmek karışıklık yaşamamıza engel olacaktır.Bu aksanlardan hangisini seçeceğinize karar verdikten sonra kursa gitmeniz gideceğiniz kursta size verilecek ön bilgileri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yaşadığınız il de bazı ingilizce kursları bazı ilçelere daha çok yoğunlaşmış durumdadır. İstanbul için ele alacak olursak eğer, İstanbul’un Tuzla ilçesi sanayi, ithalat ve ihracat bakımından çok gelişmiş olduğundan tuzla ingilizce kursu bakımından oldukça farklı seçenek ile karşımıza çıkmaktadır. Elbette Tuzla ilçesi İstanbul’un merkezinden çok uzakta olduğu için her ne kadar merkez de oturanlar açısından tercih edilmesi zor bir yer olsa da Tuzla’da ikamet edenler için tuzla ingilizce kursu eğitim ve sonrasında ingilizce sayesinde bulunabilecek iş imkânları olarak diğer ilçelerde bulunan ingilizce kurslarına kıyasla daha ön plana çıkmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ