Web sitemize hoşgeldiniz.

Top Eleven En İyi Diziliş

20 Temmuz 2018

Top Eleven en iyi diziliş taktiklerini stratejik olarak belirlemeniz, yenilgi almanızı önleyecektir. Örneğin; Top Eleven yenilmezlik taktiği olarak da bilinen 4-4-2 taktiğini seçerek daha fazla oyun kazanabilirsiniz. Bu taktiği uygulamak için oyuncuların şu pozisyonlarda oynamaları gerekiyor;

  • Defansınızın DL, DC, DC ve DR özelliklerine sahip olması,
  • Orta sahanızın ML, MC, MC, MR pozisyonların da oynayabilmeleri,
  • Forvetlerinizin de ST, ST özelliklerine sahip olmaları gerekir.

Top Eleven Oyuncu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Defans oyuncusu alırken en çok dikkat etmeniz gereken özellikler, özel yetenekleri arasında ‘ Güçlü Defans ‘ özelliğidir. Bu özellikle defansınızın geçilmez olmasını sağlayabilirsiniz. Orta saha oyuncusu alırken de ‘ Top sürücü’, ‘Frikik Ustası’ ve ‘Oyun Kurucu’ gibi özel yetenekleri olan oyuncular size büyük avantaj sağlar. Forvetlerinizi transfer ederken de özellikle istatistikleri açısından bir önceki yılını inceleyin. Performansı ve gol yollarında etkili olduğundan emin olun. Özel yetenekleri arasında ‘ Bire Bir Golcü ‘ olması sizi bir adım daha öne taşır.

3-4-3 taktiği, 3 defans, 4 orta saha ve 3 forvet oyuncusundan oluşur. Bu taktik diğerlerine kıyasla biraz agresif bir sistem olduğundan doğru kullanıldığında 3-5-2 taktiğine karşı oldukça etkili olabilir.Top Eleven diziliş taktikleri belirlerken, rakibinizin seçtiği diziliş taktiğindeki zayıf yönlerini bularak üstünlük sağlayabilirsiniz. Mesela bunlardan bazılarını gözden geçirelim;

  • 4-3-3 taktiğinde oyun daha dengeli ve daha ofansiftir. Bu taktiği, 3-5-2, 3-4-3, 4-5-1 ve 5-3-2 taktiklerinden birini seçen rakibinize karşı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • 5-3-2 taktiği namı değer Berlin Duvarı olarak da bilinen bu taktik, defansif bir oyun anlayışına sahip olduğu için savunmanız oldukça güçlü olacaktır. Ne var ki bu taktikle de 2 forvetle gol atmakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Top Eleven En İyi Taktikler

Bu Top Eleven en iyi taktik önerileri her ne kadar size bir fikir verse de önemli olan hangi taktiğin sizin oyun anlayışınıza daha çok uyduğudur. Rakiplerinize karşı seçebileceğiniz bazı taktikleri inceleyelim;

  • 4-2-4 taktiğini seçtiğinizde 4 forvetle rakibinize üstünlük kurmanızın en iyi yolu Uzun Top Taktiği üzerinden hücum yapmanız olacaktır.
  • 3-5-2 taktiği, Alman Tankı olarak da adlandırılan bu taktiği orta saha oyuncularınıza güveniyorsanız kesinlikle denemelisiniz. MC pozisyonlarındaki 3 adet orta saha oyuncusu kullanabilirsiniz.

Top Eleven taktik üstünlüğü, oyuncularınızın modellerinin en üst seviyede olmasıyla, yorgun veya mutsuz olmamaları ve moralman yüksek bir takıma sahip olmanızla da doğru orantılı. Top Eleven en iyi diziliş taktiğinizi seçerken gerçek hayattaki gibi bütün istatistikleri değerlendirmeniz ve rakibinize göre oyunu şekillendirmeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ