Web sitemize hoşgeldiniz.

Tedaş Elektrik Faturası Ödeme Noktaları

3 Eylül 2018

Tedaş elektrik faturası ödeme işlemi, var olan faturanızın üzerindeki son ödeme tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Tedaş elektrik faturalarının ödenmesi için fatura ödeme noktaları tercih edilebilir. Ancak ödeme işleminizi daha hızlı, kolay ve fatura kuyruğuna girmeden gerçekleştirmek istediğinizde internetten fatura ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz.

TEDAŞ elektrik faturasının internet üzerinden ödenebileceği yerler, kurumun resmi internet sayfasında açıklanmaktadır. Tedaş resmi internet sayfasını ziyaret ederek, internet üzerinden ödeme yapabileceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Tedaş Elektrik Faturası İnternetten Nasıl Ödenir?

Tedaş’a ait elektrik faturalarını ödemek için kurumun belirttiği online ödeme merkezleri tercih edilebilir. Online ödeme işlemleri, kurumun anlaşmalı olduğu bankaların internet sitesi, ATM’leri ya da mobil uygulamaları aracılığıyla yapılabilir. Tedaş’ın anlaşmalı olduğu bankalar;

  • Akbank, Abank, Albaraka Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Denizbank, Anadolu Bank, Fortis Bank, Finansbank, Halk Bankası, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, HSBC, Oyak Bank, Şekerbank, Kuveyttürk, Tekfenbank, Tekstil Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Bank Asya ve de Bank Pozitif olmaktadır.

Tedaş Elektrik Faturası Başka Hangi Yöntemler İle Ödenir?

Fatura sırasına girmeden ve zaman kaybı yaşamadan Tedaş elektrik faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde, yukarıdaki bankaların online işlemler menüsünü tercih edebilir ya da bankalara otomatik elektrik faturası ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankalar aracılığıyla fatura ödeme işlemi gerçekleştirmek istemediğiniz zaman online fatura ödeme hizmeti veren internet sitelerini tercih edebilirsiniz.

Online fatura ödeme siteleri üzerinden Tedaş faturalarınızı ödemek için öncelikle faturanın kayıtlı olduğu kişi bilgilerini ve fatura üzerinde bulunan abone numarasının girilmesi gerekmektedir. Tüm bilgiler eksiksiz girildikten sonra güncel ya da geçmiş dönem borç bilgileri ekrana yansıyacaktır. Ardından ödeme yapmak istediğiniz kart türünü seçmeniz ve kart bilgilerini de eksiksiz girmeniz gerekir. Bilgi girişleri sizi ödeme sayfasına yönlendirir. Ödeme işlemi 3D güvenlik kontrolü altında gerçekleştikten sonra aynı site üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermek istemezseniz, faturalarınızın son ödeme gününü geçirmemek için online fatura ödeme sitelerinin hatırlatıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ