Web sitemize hoşgeldiniz.

Tatile Giderken Alınacak İlaçlar

7 Ağustos 2018

Tatile giderken eşya hazırlama kısmı bazı insanlar için oldukça zor olabilmektedir. Özellikle uzak bir yere ya da uzun bir süre için tatile gidiyorsanız eşya hazırlarken mutlaka çok dikkatli olmalısınız. Yazımızda mutlaka yanınızda olması gerekenlerden ve tatile giderken alınacak ilaçlardan söz edeceğiz.

Tatile Giderken Hangi İlaçları Yanıma Almalıyım?

İlk olarak eğer sürekli olarak kullandığınız ilaçlar varsa reçeteleri ile birlikte bu ilaçları yanınıza almalısınız. İlaçlarınızı yanınıza alırken, tatil sürenizi göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Ancak mesela 5 gün tatil yapacaksanız ilaçlarınızı mutlaka en az 6-7 gün tatil yapacakmış gibi yanınıza almalısınız. Çünkü tatiliniz uzayabilir ya da bazı aksaklıklar olabilir. Böyle bir durumda eğer yakınlarınızda eczane de yoksa ilaçlarınızı bulmanız çok zor olabilir. Ayrıca ilaçlarınızın saklama koşullarına çok dikkat etmelisiniz. Mesela bazı göz damlalarının mutlaka buzdolabında saklanması gerekmektedir. İlaçlarınızın prospektüslerini okuyarak ya da eczacınıza danışarak bunları öğrenmeli ve ilaçlarınızı en doğru şekilde muhafaza etmelisiniz.

Sürekli kullandığınız ilaçlar yoksa da bulunduğunuz yerde eczane olmaması durumuna karşı bazı temel ilaçları yanınıza almanız önemlidir. Bu ilaçlardan şu şekilde söz edebiliriz:

  • Ağrı kesiciler
  • Mide ilaçları
  • Bulantı için ilaçlar
  • Alerji ilaçları

Sürekli olarak kullanmasanız da bu ilaçları yanınızda bulundurmanız da önemlidir. Çünkü mesela hava değişikliği, güneş yanığı gibi durumlarda baş ağrısı vb. problemler ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda ağrı kesiciler sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Tatilde mutlaka yanınızda olması gereken ilaçlardan bir diğeri ise mide ve bulantı için olan ilaçlardır. Bunların nedeni ise gittiğiniz yerde farklı yiyecekler yemek isteyebilirsiniz ve bunlar midenize zarar verebilir. Tüm tatili mide ağrısıyla geçirmek istemiyorsanız mutlaka bu ilaçları yanınıza almalısınız.

Son olarak alerji ilaçları çok önemlidir. İnsan vücudunun pek çok şeye karşı alerjisi olabilir. Bunları yaşamadan bilemeyeceğimiz için de nerede ve ne şekilde alerjimizin tutacağını tahmin edemeyiz. Güneş, toz, polen ve çim gibi alerjilerin önüne bu ilaçlarla geçebilirsiniz. Tabii ilaçları almadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışmalı ve onların tavsiyelerine göre ilaçlarınızı almalısınız. Tatile giderken alınacak ilaçların nasıl kullanılacağını da mutlaka öncesinde öğrenmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ