Web sitemize hoşgeldiniz.

Son Yapılan Alkol Zammı Listesi

4 Ağustos 2018

Özellikle son dönemlerde hükümetin alkol ve sigaraya adeta bir savaş başlattığı biliniyor. Bu nedenle de yapılan düzenlemeler sonucunda birçok ÖTV artışı sağlandı ve böylece alkolün daha zamlı bir şekilde tüketilmesine neden oldu. ÖTV zammı ile birlikte şu anda % 15.5 artış göstermeyi de adeta kendisi için bir gelenek haline getirdi. Tüm bunlara ek olarak alkol ile ilgili bazı ekstra yasal tedbirlerin getirilmesi alkol tüketen vatandaşları birçok konuda zor durumda bırakıyor. Son olarak 3 Temmuz 2018 tarihinde yapılmış alkol zammı ile fiyatlarda ciddi bir değişiklik olduğu da görülüyor. Son yapılan alkol zammı listesi ise şu şeklide;

Son gelen zam ile yeni rakı fiyatları ne oldu ?

Hükümetin yapmış olduğu ödeme zammı ile birlikte Yeni Rakı fiyatlarında ciddi bir yükseliş görüldü. 35lik yeni rakı fiyatı 56 TL’ye çıktı. 50’lik Yeni Rakı ise 84 TL den kullanıma sunuldu. 150 lik Yeni Rakının fiyatı ise 214 TL gibi oldukça uçuk bir rakama ulaşmayı da başardı. Genellikle en çok tercih edilen 70 lik Yeni Rakı ise fiyatıyla dudak uçuklatmayı başardı. 116 TL olan yeni rakı fiyatı bu son güncellemelerden sonra müşteri kaybına uğrayıp uğramayacağı ise oldukça merak ediliyor.

Son gelen zam ile birlikte Tuborg bira fiyatları

En çok tüketilen bira markalarından bir tanesi olarak bilinen Tuborg bira, son gelen zamlardan etkilenmiştir. 2018 zammı ile birlikte Tuborg şişe bira 7,5 TL, Tuborg kırmızı kutu bira 7.30 TL, Tuborg Gold Bira 7,5 TL, Tuborg şişe bira 7,5 TL, Tuborg Special 8 TL olmuştur. Yalnızca tuborg markasında değil aynı zamanda diğer bira markaları da gözle görülür bir artış yaşamıştır.

2018’de gelen zam ile birlikte değişen Jack Daniels fiyatları

Son yapılan alkol zammı listesinde son olarak Jack Daniels var. 2018 yılında yapılan alkol zammı ile birlikte 35’lik Jack Daniels whisky 75 TL, 50’lik Jack Daniels whisky 102.5 TL, 70’lik Jack Daniel’s viski 145 TL, 100’lük Jack Daniel’s viski 190 TL olmuştur. Türkiye’de en çok kullanılan markalardan bir tanesi olan Jack Daniel’s viski fiyatları, böylece artık kullanıcılar tarafından isyan edilecek noktaya gelmiştir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ