Web sitemize hoşgeldiniz.

Kepekten Kurtulmanın Tek Yolu Şampuan Değil

6 Ekim 2018

Kepek derdi hem kadınların hem de erkeklerin sık sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Özellikle siyah giymek istediğiniz zamanlarda bile sizi tedirgin eden kepek sorununun sadece şampuanla geçmediğini söyleyebiliriz. Kepekten kurtulmanın yolları için daha farklı karışımları deneyebilir ve saç derinizi daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Kepekten Kurtulmak İçin Kullanılabilecek Yöntemler Nelerdir?

Kepekten kurtulmanın yolları için kullanabileceğiniz yöntemleri sılamam gerekirse bunlar:

  • Aspirin: Kepek probleminizi çözmek için aspirini ezerek şampuana koyabilirsiniz. Karışımı da saçınızda bir iki dakika bekletebilir ve kepek probleminizden kurtulabilirsiniz.
  • Kabartma tozu: Kabartma tozu da saçlarınıza uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir ancak saçlarınızda biraz kuruma yapabilir.
  • Limon: Pul pul dökülen kepekleriniz için 2 yemek kaşığı limonu derinize uygulamanız da önemlidir.
  • Tuz: Tuzla kepekten kurtulma yöntemi için saç derinize masaj yaparak tuzu yedirebilirsiniz. Tuz işleminden sonra şampuanı saçınıza uygulamalısınız.
  • Sirke: Elma sirkesi kepek problemlerinin en bilinen çözümlerinden biridir. Bu uygulamayı şampuanlamanın ardından kullanmanız tavsiye edilir.

Kullandığınız Şampuanı Daha İşe Yarar Hale Getirebilirsiniz

Kepekten kurtulmanın en basit yöntemlerinden biri de işe yarayan yağları şampuanların içerisine karıştırmaktır. Kepek sorunlarıyla başetmek için sülfat ve paraben içermeyen şampuanlar tercih etmelisiniz. Organik ve bitkisel malzemeler içeren şampuanlar kullanmalısınız. Bu şampuanların içerisine nane yağı, biberiye yağı ve lavanta yağı gibi yağlar damlatmanız gerekir.

Saç Derisine Sürülebilecek Doğal Karışımlar Nelerdir?

1 günde kepekten kurtulma işlemi aslında pek mümkün değildir. Anlık olarak çözülse bile ilerleyen zamanlarda tekrar kepek problemi nüksedebilir. Bu sebeple bitkisel ve doğal yöntemleri ara ara periyodik bir şekilde uygulamanız işe daha çok yarayacaktır. Yoğurt sürmek en sık kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Üstelik içerisine hiçbir malzeme koymanıza da gerek kalmadan sadece yoğurdu sürerek saçlarınızda kepeklerinizin azaldığını görebilirsiniz. Çam terebentin yağı da kepeklerden kurtulmak ve pek çok saç derisi problemini çözmek için kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. Doğal karışımlarınıza iç rahatlığı ile çam terebentin yağı ekleyebileceğinizi söyleyebilirim. Diğer doğal yağları da karıştırarak periyodik olarak bunları uygulayabilirsiniz diyebilirim.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ