Web sitemize hoşgeldiniz.

Kankadan Sevgili Olur mu?

17 Temmuz 2018

Postmodern dünyanın ilişkiler yumağında “kanka” teriminin gittikçe yaygınlaşması kankadan sevgili olur mu sorusunun her geçen gün daha fazla sorulmasına neden olurken, bu sorunun sorulması zaman zaman kanka ilişkilerini evliliğe kadar götürürken, bazı zamanlarda da ilişkilerin tamamen bittiği de gözlemlenmektedir.

Kanka Kime Denir?

Kelime anlamı olarak çok yakın arkadaş, sırdaş ve benzer zevklere sahip dost anlamına gelen kanka terimi özellikle 2000’li yıllardan sonra gençler tarafından çok fazla kullanılan bir kavram olmakla birlikte, kanka kavramı film, dizi hatta şirket isimlerinde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Kankadan hoşlanmak ise aslında çoğu zaman yakın arkadaşlar arasında sıklıkla görülebilen ve karşılaşılan hislerdendir. Kankadan sevgili olur mu diye sorulacak olursa, buna soruya “neden olmasın, kankadan sevgili olur, hatta eş de olur” cevabı verilebilir.

Kankaya Duyulan Hissi Duyguların İlk Seferde Dillendirilmesi En Zor Olanı

Bu konuda yakın bir dostane ilişki içerisinde bulunan ve hatta dosttan daha öte sırdaş olan, birbirlerinin eski sevgilileri hakkında yorumlar yapan kankaların birbirlerine duydukları duygusal hisleri ilk aşamada dillendirmeleri aslında ilişki yumağının en zor olan bölümüdür. Yapılan araştırmalar kanka iken sevgili olmak için girişimde bulunan kişilerin ilk aşamada bu hislerine karşılık bulamadıklarını ortaya koyarken, bu durum aslında çift taraflı duyulan hislerde oldukça değişebilir.

  • Kankalardan biri diğerine karşı duygusal birşeyler hissettiğinde, diğeri tarafından bu denli yoğun duygular hissedilmediği durumlarda kankadan eş olur mu sorusuna maalesef hayır yanıtı verilecektir.
  • Bu tarz durumlarda karşısındakine ilk açılacak kişinin uygun ortamı kollaması ve gelecek yanıtı sezmesi çok önemlidir. Yoksa pirince giderken eldeki bulgurdan olma durumu yaşanabilir.
  • Eğer arkadaşlık bağları çok güçlüyse ve karşıdaki kişiden aşk ilişkisi için olumsuz yanıt gelme durumu varsa, ya da daha farklı bir ilişki için karşıdan hiçbir olumlu sinyal alınmamışsa kankadan sevgili olur mu ekşi” yazılarında da görüleceği üzere beklemek en iyisidir.
  • Genel anlamda kankalar birbirlerini çok iyi tanıdıklarından aşk ilişkisine başladıklarında ilişkilerinin uzun sürme ve kankadan sevgili olur mu düşüncesini çok uzun bir süre ilişkiye yayabilmeleri mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ