Web sitemize hoşgeldiniz.

Kalıcı Makyajla Her Zaman Bakımlı Olmak Çok Kolay

27 Eylül 2018

Kadınların dikkat kesileceği konulardan biri de kalıcı makyaj uygulamasıdır. Güzel olmak, bakımlı gözükmek her zaman çok önemli. Ancak majyaj yapmak kimi zaman hem zaman kaybı hem de uğraşlı olabiliyor. Zaten her gün makyaj yapıyorsanız bunun için kalıcı makyaj uygulaması yaptırmanızın mantıklı olduğunu söyleyebilirim. Kalıcı makyaj yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler için size birkaç ipucu vereceğim. Ancak öncesinde de bazı konulara değinmenin önemli olduğunu söyleyebilirim.

Kalıcı Makyajı Hijyenik Yerlerde Yaptırmalısınız

Kalıcı makyaj yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemlisi de steril bir ortamda makyaj yapıldığına emin olmanız gerektiğidir. Çünkü uygun ortamlarda makyaj yapılmadığı zaman ciddi sağlık ve cilt problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Steril malzemeler kullanıldığına emin değilseniz makyaj yaptıracağınız yere Sağlık Bakanlığı sertifikası olup olmadığını sorabilirsiniz. Sertifika sahibi uzmanlara yaptırdığınız kalıcı makyajlar çok daha sorunsuz ve kaliteli olacaktır diyebiliriz.

Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kalıcı makyaj sonrası şişlik ve benzeri sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız makyaj yapmadan önce bunlara dikkat etmelisiniz.

  • Kalıcı makyajın geri dönüşü olmadığı için yaptırmadan önce çok iyi düşünmeniz gerekiyor.
  • Kendinizi iyi hissetmediğiniz ve hayatınızın değişken olan bir döneminde ya da duygusal açıdan inişli çıkışlı olduğunuz zamanlarda kalıcı makyaj yaptırmanız önerilmez.
  • Eldivensiz makyaj asla yaptırmayın. Uygulama yapılmaya başlandığında uzmanın alacağı iğnenin paketinin ilk kez sizin yanınızda açıyor olmasına dikkat edin ve boya kutularını da mutlaka kontrol edin.
  • Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra ilk 24 saat duş almanız önerilmez ve yüzünüzü de yıkamamanız gerekir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Ciltte Kalır?

Kalıcı makyaj sonrası banyo uygulamasına ve kullanım süresine dikkat etmelisiniz. Çünkü kalıcı makyaj uygulaması bir ömür boyu devam etmez. Bu nedenle bir süre sonra yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca doktorunuzun önereceği bazı kremleri de aksatmadan kullanmanız gerekecektir. Kalıcı makyaj yaptırmak için gideceğiniz mekan ile mutlaka öncesinde görüşmeli ve aklınıza takılanları tek tek sormalısınız. Randevu gününden önce birkaç görüşme yaparak aklınızdaki soruları giderebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ