Web sitemize hoşgeldiniz.

Göğüsler Arasındaki Farklılıklar Neden Oluyor? 

30 Eylül 2018

Neredeyse 2 kadından birinde asimetrik göğüs sorunu baş göstermekte. Aslında çok fazla göze çarpmayan bu durumun bir sorun olarak ifade edilmesi de doğru olmayacaktır. Farklı nedenlerden kaynaklı olarak ortaya çıkan bu duruma özel olarak sütyen üretimlerine dahi yer veriliyor. Sonuç olarak bir göğsün diğerinden büyük olması normal mi sorularına evet yanıtı verilebilir. Öyle ki;

  • %47 oranında kadınlarda görülen bir durum olarak ifade ediliyor.
  • Artık normalleşen bu duruma yönelik çeşitli markalar sütyen üretimlerine de gitmekte.
  • %65 oranında ise sol göğsün daha büyük olduğu görülüyor.
  • Sağ göğsüm daha büyük yorumlarının da normalleştiğini söylemeliyiz.

Asimetrik Göğüs Nedenleri Var Mı?

Sol memenin sağ memeden büyük olması günümüzde normal karşılanan durumlardan bir tanesidir. Baştan da belirttiğimiz gibi bu duruma yönelik özel iç çamaşırı üretimlerine de yer veriliyor. Nedenleri ise ikiye ayrılan bu duruma yönelik uzmanların açıklamalarından yola çıkılabilir. Karşınıza çıkacak olanlar ise;

-Hormon Etkisi; Hormon seviyelerine bağlı olarak göğüslerin farklı boyutlara sahip oldukları ifade edilmekte. Örneğin fazla stres dahi hormonları etkiliyor. Bunun beraberinde beslenme alışkanlıklarından kaynaklı olarak da değişiklikler baş gösterebilir. Sadece tek göğüste yaşanılan bu durumun öncelikle hormonlara bağlı olarak açıklandığını göreceksiniz.

-Hamilelik; Hormonal değişimlerin anne adaylarında daha yaygın olduğu açıktır. Özellikle de emzirme döneminde kadınların göğüs sorunları ile karşılaştıklarını belirtmek gerek. Emzirirken bir memenin diğerinden büyük olması dahi süt kanalları ile açıklanıyor. Bu anlamda bebeklerin de sadece tek bir göğüsten daha fazla emdikleri görülüyor. Sonuç olarak göğüsler arasında farklılıkların olması normaldir.

Asimetrik Göğüslere Özel Tedaviler

İleri seviyede olan asimetrik göğüsler adına estetik operasyonların uygulanması söz konusudur. Bir göğsün diğerinden büyük olması normal mi sorularına yanıt bulanlar akabinde uzmanlara başvurabilir. Özellikle de bu konuda çok fazla rahatsızlık duyanlar estetik operasyonlar ile çare buluyor. Gelişen teknoloji kapsamında operasyonların kısa sürede gerçekleşmesi de sağlanmakta. Bu anlamda önce muayenelere yer verilmesi gereklidir. Muayene neticesinde gerekli duyulursa operasyonlara geçilmesi daha doğru olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ