Web sitemize hoşgeldiniz.

Ev Yapımı Siyah Nokta Temizleyici Tarif Sayesinde Pürüzsüz Cilde Kavuşun

3 Ekim 2018

Güzelliği ciddi anlamda etkileyen birçok cilt sorunu vardır. Bunların başında ise siyah noktalar gelir. Çok farklı nedenlerden dolayı özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan siyah noktalar, çirkin bir görüntüyü de beraberinde getirir. Böyle bir problemden kurtulmanın yolları mevcuttur. Özellikle evde yer alan bir takım malzemeler sayesinde bir kür yapabilir. Ev Yapımı Siyah Nokta Temizleyici Tarif, çok kısa bir sürede hazırlanır. Etkili sonuçlar almak mümkündür.

Evde Siyah Nokta Temizleyici Kürü Yapmak

Siyah nokta sorununu ortadan kaldırmak adına, yapacağınız kür için şu yolu izleyebilirsiniz;

  • Çok etkili bir kür oluşturmak için gerekli olan malzemelerin arasında 1 yemek kaşığı kadar kil, 1 yemek kaşığı dolusu elma sirkesi, 1 yemek kaşığı kadar gül suyu gerekmekte.
  • Bu malzemeleri çok kolay bir biçimde edinmeniz mümkün.
  • Malzemeleri kullanarak kürü elde etmek için adı geçen ürünlerin hepsinin karıştırılması gerekiyor.
  • Bu işlemi yaparken, karışımın tam olarak macun kıvamına gelmesine özen göstermelisiniz.
  • Bunun sonrasında ise siyah noktaların bulunduğu bölge üzerine karışımı uygulayın
  • Ev yapımı siyah nokta temizleyici tarif bu şekildedir. 25 dakika süre ile beklemek gerekiyor.
  • Bekleme süresi bittikten sonra ilk olarak ılık suyun kullanımı şart. Bu şekilde yüzünüzü yıkayın. Hemen ardından ise mutlaka soğuk su ile bir yıkama daha gerçekleştirin. Aynı zamanda tonik uygulamak da siyah noktalardan kurtulmanın en önemli yolları arasında gösterilmekte.
  • Böylelikle kısa sürede bu problem artık ortadan kalkacaktır.

Kürün Özellikleri Neler?

Evde siyah nokta temizleme kürü için kullanılan ürünlerin özellikleri oldukça dikkat çekici. Kil, yumuşatıcı bir özelliğe sahip. Bunun yanı sıra cilt üzerinde çok başarılı bir biçimde temizleme de yapıyor. Elma sirkesi ise özellikle gözeneklerin açılmasını sağladığı için tercih edilmekte. Gözenekler bu şekilde kısa süre içinde temizleniyor. Bunun yanı sıra gül suyu, kirleri sökücü bir etki göstermekte. Böylelikle siyah noktalardan kurtulmak çok zor bir işlem olmuyor. Bu şekilde pürüzsüz bir cilt sahibi olmak çok basit.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ