Web sitemize hoşgeldiniz.

Etek Modelleri Büyük Beden

19 Nisan 2018

Günümüzde birçok bayanın kilo problemi var. Tabi bu durum alışveriş yapmasına engel değil. Alışveriş mağazalarında farklı bedenlerde kıyafetleri bulmak mümkün. Ancak mevcut beden ölçüleri size uygun değilse geriye iki seçenek kalıyor: ya diktireceksiniz ya büyük beden mağazalarını arayıp bulacaksınız. Etek modelleri büyük beden mağazalarında bulunabilir. Diğer kıyafetler de öyle. Ancak aradığınız etek modelleri büyük beden mağazalarında bulunmayabilir. Bu durumda da diktirmek son çare oluyor. Ancak mağazalardaki mevcut bedenlere baktığımızda bol kesim parçalı etekler ve büyük beden düz kesim etekler göze çarpıyor. Kilolu bayanların etek seçerken çok renklilikten kaçınması gerekiyor. Tek renk ya da desensiz etek giymek kısmen fazla kiloları örtecektir.

Etek Yelek Modelleri

Etek yelek modelleri her dönemde farklı konseptler için kullanılabiliyor. Bunların başında iş yaşamı geliyor. Klasik dar kesim bir etek üzerine doğru bluzla kombinlediğiniz yelek kıyafetinize resmiyet kazandırabiliyor. Etek yelek modelleri bu kadarla da sınırlı değil.  Tesettür giyimde son yıllarda yelek modasının ilgi görmesi farklı kombinleri de beraberinde getirdi. Özellikle pantolon üstü kullanılan bu yeleklerin dizlerin hemen üstünde biten kısa modelleri de tesettürlü bayanların tercihleri arasında. Aynı yeleklerin dar kesim etekler için de kullanıldığını görüyoruz.  Bu etekler için tamamlayıcı parça olarak üretilen yeleklerin daha kısa tasarımları da var. Etek yelek modelleri çeşitlendirilmeye devam ediyor.

Etek ve Elbise Modelleri

Yazın gelmesiyle birlikte etek ve elbise modellerinin çeşitlilik gösterdiğini görüyoruz.  Elbiseler başlı başına bir kombinken etekler başka parçalarla tamamlanmaya ihtiyaç duyuyor. Hem şıklığı sebebiyle hem de başka parçalarla uğraşmak istemeyen bayanlar seçimini elbiseden yana kullanıyor. Elbise hem şık, zarif hem de kolay bir kombindir. Günlük giyim için de bol tasarım yapıldığından her zaman kurtarıcı olarak kullanılabiliyor. Özellikle tesettür giyimde günlük elbiseler oldukça revaçta. Etek konusunda ise daha çok yazlık ürünlerin çeşitlilik gösterdiğini görebiliyoruz. Yazlık etekler kışa göre daha çok tercih ediliyor. Bunda yazın rahat olmak istemenin de rolü var. Etek giymek de elbise giymek de yazın bir avantaja dönüşüyor. Bu yüzden etek ve elbise modellerinin yazın daha çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Etek Yelek Takımı

Etek yelek takımı en avantajlı kombinler arasında yer alıyor. İster ofis şıklığı, ister alışveriş, isterse günün herhangi bir aktivitesi. Her konsepte uygun etek ve yelek takımı bulmak oldukça kolay. Hem ülkemizde tekstil sektörünün gelişmesi hem de farklı kesimlerden modacıların çıkması model ve tarz olarak kıyafet çeşitliliğine sebep oluyor. Etekler, yelekler, bluzlar küçük dokunuşlarla büyük değişikliklere uğratılıyor. Artık etek giymek mecburiyet değil tarz hâline geldi. Birbirinden farklı etekler ile şık ya da bohem bir tarz yaratabilirsiniz. Etek yelek takımı da bu konuda işinize yarayabilir. Çeşitlenen moda dünyası size birbirinden farklı ve zarif seçenekler sunuyor. Bu durumda bayanlara düşen doğru kombinler doğru konsepti birleştirmek oluyor.

Hamilelik Uzun Etekler

Hamile bayanların hem hareket kısıtlılığı hem de beden sıkıntısı yaşadığı için hamile kıyafetleri bulmak sağlık açısından da önemlidir. Hamilelik uzun etekler tercih edildiğinde daha rahat geçecektir. Artan kilolar nedeniyle uzun etekler tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Hamiler için tasarlanan etekler incelendiğinde etek kemerine ayrıca eklenmiş geniş ve esnek bir kemer göze çarpıyor. Bu kemer hamileleğin ilerleyen aylarında daha da önemli hâle geliyor. Etek için ekstra eklenen bu kemer değişen vücut hatlarına uyum sağlamış oluyor. Hamilelik uzun etekler konusunda özenli seçim yapılması gereken bir dönem. Hem anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından esnek ve rahat kıyafetler seçilmesi gerekecektir.

Hardal Sarısı Etekler

Moda sektörünün en ön planda olan parçaları arasında yer alan etekler göz alıcı renkleri ve yeni modelleriyle bayanların ilgisini çekiyor. Sürekli yenilenen etek modelleri bayanların dolabına her gün bir yenisini daha eklemesi için yeterli görünüyor. Renk ve gösterişe önem veren bayanlar hardal sarısı etekleri favoriler arasında gösteriyor. Sarı, hem canlılık hem de samimiyet göstergesi bir renktir. Kişiliği ve tarzı yansıtan renkler söz konusu olduğunda  doğal olarak hardal sarısı etekler beğeni topluyor. Etek modasındaki gelişmeler  daha çok bayanın etekler ile tanışmasına yardımcı oluyor. Eğer renkler konusunda seçici ve modeller konusunda mükemmeliyetçiyseniz internet mağazacılığını da deneyerek sayısız modele çok kolay ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ