Web sitemize hoşgeldiniz.

Cilt Çatlaklarından Kurtulmak İçin Yediklerinize Bile Özen Göstermelisiniz

21 Eylül 2018

Çatlaklarınızla başınız belada mı? Vücudunuzun farklı yerlerinde belli olan bu çatlaklar canınızı mı sıkıyor? Özellikle de yaz aylarında kadınlar için çok daha büyük bir problem olduğunu söyleyebileceğimiz bu çatlaklar kasların hızlı gelişmesi ancak derinin aynı hızda buna uyum sağlayamaması üzerine oluşabiliyor. Hızlı kilo alıp vermek ya da genetik faktörler de çatlakların oluşmasında önemli bir rol oynuyor diyebiliriz. Eminim ki pek çok kadın için cildin zarif ve pürüzsüz gözükmesi, güzellik açısından son derece önemli. İşte bu nedenle oluşan çatlakları önlemek için de kolları sıvamak gerekiyor.

Çatlakları Yok Etmek İçin Hangi Yöntemlere Başvurulması Gerekir?

  • Çatlakları yok etmek için en önemli ipucu çatlakları oluştuktan sonra değil oluşmadan önce önlemek için elinizden geleni yapmanızdır.
  • Çatlakları önlemek için yapılacak en önemli önlemlerden biri de cildin doğru şekilde nemli kalmasının sağlanmasıdır. Cildinizi mutlaka her gün nemlendirmeniz gerekiyor. Hatta cildinizi yağlarla beslemeli ve çatlak oluşumuna engel olmalısınız.
  • İçerisinde A vitaminleri, E vitaminleri olan nemlendirici yağların kullanılması cildin nemlenmesini sağlayacağı için çatlaklar için önemli olacaktır.
  • Cildin en önemli besleyicilerinden biri sudur. Günlük 1.5 – 2 litre kadar su tüketimi cildin nemlenmesi için çok önemlidir.

Cilt Çatlaklarını Gidermek İçin Bu Besinleri Tüketin

Çatlaklarınızla başınız belada mı? O zaman yediklerinize de özen göstermeniz son derece önemlidir. A vitamini içeren mango, mayadonoz, tuna balığı, domates gibi besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra havuç, biber, kavun da işe yarayacaktır. E vitamini içeren badem, fıstık ve fındık gibi besinleri de tüketmeniz gerekir. İçerisinde çinko olan besinleri de tüketmeniz tavsiyelerim arasında olacaktır diyebilirim.

Cilt Çatlakları Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Cilt çatlaklarının tedavisi için artık birçok teknolojik yöntem geliştirilmiştir. Özellikle lazer tedavisi bunların arasında en yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer uygulamaları cildin kendisine gelmesini ve yenilenmesini sağlar. Bunun haricinde endermoloji tedavisi ve mikrodermabrazyon tedavisi de ismini duymuş olabileceğiniz, çatlakları gidermek için kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ