Web sitemize hoşgeldiniz.

Charlie Chaplin Mezarı Nerede?

29 Temmuz 2018

Charlie’nin ölüm sebebi inme inmesi sonucunda yaşamını yitirdiği yönündedir. Charlie Chaplin mezarı nerede? Hayatını kaybetmesine yol açan temel nedenin inme olarak gösterilmesine rağmen, 88 yaşında olması nedeniyle hareket kabiliyeti de dahil olmak üzere pek çok durumda kısıtlanıyordu. Yaşamını tek başına sürdüremeyecek duruma geldikten sonra da İsviçre’de hayatını kaybetti.

Charlie Chaplin Mezarına Nasıl Gidilir?

Charlie Chaplin, İngiltere’de doğmuş en önemli sanatçılardan bir tanesidir. Son derece önemli eserler veren ismin ölümü Vevey, Vaud İsviçre kentinde gerçekleşmiştir. Charlie Chaplin mezarına gidilebilmesi için belirlenen açık adres Corsier Cemetery, Corsier – Sur – Vevey, İsviçre adresi açıklanmıştır. Krematoryumun bahçesinde mezarı bulunan ünlü sanatçının mezarı metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla ulaşıma uygun bölgede yer alıyor.

Charlie Chaplin Nasıl Öldü, Ölüm Sebebi Nedir?

Charlie Chaplin, 1977 tarihinde geçirdiği inme nedeniyle ölümü gerçekleşmiş olan dünyaca ünlü bir isimdir. 25 Aralık 1977 tarihinde ölümüne sebep olan inmeyi geçirdiğinde 88 yaşındaydı. Yaşamını sürekli olarak sanatla iç içe geçiren bireyler arasında yer alması, özellikle intihar veya direkt olarak cinayet şüphesinin ortaya çıkmasına neden oldu. Charlie Chaplin mezarı nerede? Charlie Chaplin’in mezarı, doğduğu yer olan İngiltere’ye götürülmedi. Bulunduğu son ülke olan İsviçre’de krematoryuma götürüldü ve defin işlemleri gerçekleştirildi.

Charlie Chaplin’in ölüm sebebi ile ilgili yapılan açıklama, ünlü sanatçının ölümünün inme geçirmesi sonucu meydana geldiği yönündedir. Özellikle inmeye karşı bir önlem alınamamış ve tedavisinin yapılamamış olması, zaten sağlığı kötüye giden ismin hayatını kaybetmesine yol açtı. Cenazesi İsviçre’de Corsier Cemetery olarak tanımlanan krematoryuma defnedildi. Defin işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından, ünlü ismin cenazesi çalındı. Aradan geçen 11 haftanın sonunda gölde bulundu ve tekrar eski yerine yerleştirildi.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ