Web sitemize hoşgeldiniz.

Bergen’in Mezarı Nerede?

23 Temmuz 2018

Acıların Kadını olarak da bilinen Bergen, hayatı boyunca kocası nedeniyle zulüm görmüş ve onun yüzünden de ölümü gerçekleşmiştir. Hayatının son döneminde özellikle kocasının gerçekleştirdiği eylemler, ölümüne dahi yol açabilecek nitelikteydi. Bergen’in mezarı nerede? Yüzüne kezzap atıldığında dahi hayatını sürdürmek için tüm tedavileri kabul etmiş olan Bergen, 13 Ağustos 1989’da hayatını kaybettikten sonra Mersin Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Bergen’in Mezarına Nasıl Gidilir?

Bergen’in mezarı ise doğduğu şehir olan Mersin’in Asri Mezarlığı bünyesinde bulunuyor. Bergen’in kocası tarafından öldürülmesinin ardından, çaprazındaki mezarda ise tecavüz ve cinayete kurban giden Özgecan Aslan’ın mezarı bulunuyor. İki kadın cinayeti vakası da sadece bir sıra yanda olacak şekilde cinayetin ardından defnedildi.

Bergen’in Nasıl Öldü, Ölüm Sebebi Nedir?

Koca cinayetine kurban giden Bergen, bundan çok uzun süredir kocası tarafından şiddet görüyordu ama özellikle başarılı bir uzaklaştırma sonucuna ulaşılamadı. Bergen neden öldü? Bergen’in ölüm sebebi yüzüne aldığı hasar değil, kocası tarafından kurşunlanmasıdır. Önlemin bilerek ve istenerek alınmadığıyla ilgili pek çok iddia ortaya atılmış olsa da, özellikle kocası tarafından yüzüne kezzap atılmasının ardından ölümünün geleceği kesinleşmişti. Bergen’in mezarı nerede? Kocasının sürekli olarak kendisine şiddet uyguladığı biliniyordu fakat bir türlü gereken önlemler alınmaması ve kezzap olayının sonrasında ölümü gerçekleşti.

31 Ekim 1982 tarihinde yüzüne kocası tarafından kezzap atılmasının ardından, iki gözü de görme yetisini kaybetmişti. Yapılan operasyonların ardından sol gözü tekrar görmeye başladı. Acıların Kadını olarak bilinen Bergen bu nedenle hayatını kaybetmedi. Aradan 7 yıl geçtikten sonra, 14 Ağustos 1989 tarihinde kocasının kendisini takip etmesi ve kurşunlaması sonucunda yaşamını yitirdi. Nerede öldüğü merak edilen ünlü sanatçının ölümü Adana Pozantı’da gerçekleşmiş, Mersin’de defnedilmiştir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ