Web sitemize hoşgeldiniz.

BEDAŞ Elektrik Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

13 Ağustos 2018

BEDAŞ elektrik fatura ödemesiyle ilgili bilgi vermeden önce BEDAŞ’ı kapsamlı olarak ele alalım.

BEDAŞ Nedir?

BEDAŞ’ın açılımı, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’dir. Kurulduğu ilk zamanlar adı BEDAŞ değildir ve kuruluşunun ilk yıllarında yapmış olduğu hizmetler, Türkiye Elektrik Kurumu tarafından yürütülmekteydi. Verdiği hizmetler sadece İstanbul’da değil, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Sakarya illerinde de faaliyet göstermeye başladı. Sınırlı birkaç şehre hizmet sunulmaya başlandığı için adı bir süre sonra, Boğaziçi Elektrik Dağıtım Müessesesi olarak belirlendi. Ve kurulduğu 1970 tarihinden günümüze kadar ki olan süreçte birçok değişikliğe gidip en son olarak Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. adını almıştır. Bu adı almasıyla birlikte özelleştirilmesi, Cengiz Holding ve Kolin İnşaat Ortaklığına geçmiştir.

BEDAŞ Elektrik Faturası Ödemesi İçin Abonelik Nasıl Yapılır?

BEDAŞ elektrik faturasının ödenebilmesi için öncelikle kullanıcıların Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’ye abone olmaları gerekiyor. Bu aboneliği BEDAŞ’ın internet sayfasından çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

BEDAŞ Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

Elektrik aboneliği için öncelikle BEDAŞ’ın internet sitesine girmeniz gerekiyor. Siteye girdikten sonra üst tarafta yer alan Online İşlemler butonuna tıklayıp ekranın sol tarafında birçok kategori çıkacaktır. Bu kategorilerin başında bulunan Abone Ol başlığına tıklayarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra önünüze 4 adımlı bir işlem sayfası gelecektir.

  1. Abone Bilgi Sorgulama: Bu kısımda sizden Abone Numaranızı isteyecektir. Abone numaranız ise her ay gelen elektrik faturalarınızın Tüketici Bilgileri bölümünde yer alan 11 haneli bir numaradır.
  2. Kimlik Bilgileri: İlgili yerlere kimliğinizdeki bilgileri yazmanız gerekiyor.
  3. Tarife İşlemleri: Hangi tarifeye kayıtlı iseniz onun hakkında bilgilerin alındığı kısımdır.
  4. Ödeme ve Onaylama

BEDAŞ elektrik aboneliğiniz 4 aşamada bu şekilde gerçekleşmiş olur.

BEDAŞ Elektrik Faturası Nasıl Ödenir?

BEDAŞ elektrik faturasını ödemek için 2 farklı yol izlenir. Kişi isterse yakınında bulunan ilgili yerlere giderek ya da internet üzerinden elektrik faturasını ödeyebilir. Fakat en kolay yolu tabi ki internet üzerinden online bir şekilde ödemektir.

BEDAŞ elektrik faturanızı ödemek için interneti kullanmak isterseniz, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ’nin internet sitesine girmelisiniz. Girdikten sonra sitenin üst tarafında yer alan Online Hizmetler başlığına tıklayın. Açılan ekranın sol tarafında yer alan kategoriler arasından Fatura Öde seçeneğine basarak, önünüze Online Fatura Tahsilatı yazan bir ekran açılacaktır. Burada abone numaranızı ve güvenlik kodunu yazarak işleminizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ