Web sitemize hoşgeldiniz.

Bebek Yelek Ve Süveter Modelleri Anlatımlı, BEBEK yelek -hırka- süveter modelleri (anlatımlı)

5 Kasım 2018

Anlatımları dikkate alarak bebeklere özel yelek ya da süveter modellerini örmeye başlayabilirsiniz. El emeği olan bu ürünler her geçen sene farklı modeller ile marifetli hanımlara sunuluyor. Neticesinde hanımlar aralarından tercihte bulunarak modeli örmeye başlamakta. Bebek yelek ve süveter modelleri anlatımlı olarak ilk önce basit olanından harekete geçilebilir. Şöyle ki yeni başlayanlar kolay süveter modelleri anlatımlı olanlardan başlayarak ilerleme sağlamalıdır. Bu anlamda karşınıza çıkacak olan en basit model için;

  • 84 ilmek atarak başlamanız ve 12 sıra düz ile ters lastikler oluşturmanız gereklidir.
  • 8 sıra kadar da farklı renkler var ise düz örgülere devam etmelisiniz.
  • 94 sıra kadar örenler beraberinde 5 ilmek esmeli ve 6 kenar haroşa örmelidir.
  • 8 ilmek kadar kesme yapmanız ve yanlardan 2 sıra kadar da haroşa örgüye yer vermelisiniz.
  • Bu işlemi 4 kez tekrarlanması halinde 1 ilmek keserek 6. sıraya geçebilirsiniz.
  • Yandan 2 kesme ve ilik açma işlemleri dahilinde birleştirmeye geçilebilir.

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır?

El örgüsü erkek süveter modelleri arasında dikişsiz olanlar da dikkat çekiyor. Bu anlamda bebeklere özel modellerden kısa sürede sonuç alacaksınız. Bebek yelek ve süveter modelleri anlatımlı olanlardan dikişsiz için ilk başta uzunlukların belirlenmesi gereklidir. Hemen arkasından 45 gram kadar iplik temin edilmesi yeterli olacaktır. Arkasından da örgü için 4 mm kadar şiş kullanmanız gerekiyor. Ölçülere bağlı olarak iplik sayısını arttırabilirsiniz.

Şiş üzerinden 51 ilmek atarak başlamanız gerek. Akabinde 8 sıra kadar düz ile ters örgülere geçilir. 40 sıraya kadar 1 sıra düz ile 1 sıra ters örgülerden devam edilmelidir. 41. sıraya gelenler burada düz örgülere yer vermelidir. Görüldüğü üzere ters ile düz örgülerden kısa sürede tamamlanacaktır. Birleştirme işlemlerine geçenler kısa sürede süveter modelini ortaya çıkarmakta.

Süveter Örgülerde Birleştirme Yapılışı

Anlatımlı erkek bebek süveterleri için son aşamada aynı şiş üzerinden örgülere geçmeniz gerekmekte. Tüm ilmeklerin sıra sonuna kadar örülmesi önemlidir. Bu örgülerde sadece düz tercihinde bulunmalısınız. 2. tura geçenler ise 5 düz ile 7 ters yaparak ilerleme sağlamalıdır. 27 düz ile 7 ters üzerinden ise devam edilmelidir. Son olarak 5 düz örnekten birleştirme gerçekleşir. Simetrik bir şekilde örgünün tamamlanması halinde model ortaya çıkacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ