Web sitemize hoşgeldiniz.

Açıklamalı Atkı Bere Takımı, Örgü Patik, Atkı, Bere, Eldiven Takım Modelleri Resimli

10 Kasım 2018

Kış aylarında yün atkı bere takımları ön plana çıkıyor. Çocuklardan ziyade yetişkinlerin de örgü modellere yer verdikleri açıktır. Tercih edilen yün iplerden kısa sürede örgülere geçiliyor. Açıklamalı atkı bere takımı modellerine göz atarak kısa sürede örgünüzü tamamlamanız mümkün olacaktır. İlk önce koaly atkı bere modelleri ve yapılışı ile harekete geçilebilir. Bu şekilde deneyim sahibi olanlar diğer modellerden atkı – bere takımları oluşturabilir. Örgüye başlamadan önce temin edilmesi gereken malzemeler ise;

  • Boyutlara bağlı olarak top ipliklerin alınması gerekmekte.
  • Boyutlardan ziyade iplerin renklerinden de tercihte bulunmalısınız.
  • 4 – 5 mm kadar tığ temin edilmesi önemlidir.
  • Son olarak makas ile iğneleri de yanınızda bulundurarak örgüye başlayabilirsiniz.

Kolay Atkı – Bere Yapılışı

Atkı bere modelleri bebek için olanlar kısa sürede tamamlanır. Boyutlardan kaynaklı olarak çok fazla malzemenin temin edilmediği belek takımlarında renk tercihlerinde bulunmanız gereklidir. Her tur farklı renklerden örgülere geçilebilir. İlk önce uzunluğu tercih ederek zincir çekilmesi ve 1 zincir ile 1 sık iğne yapılması gerekmekte. Diğer tura geçenler 1 zincir çekerek ilerleme sağlamalıdır.

Şapka yapımı için 92 ilmek ve 1 zincir yeterli olacaktır. Trabzanlar sayesinde şapka üzerinden bant geçilebilir. Genişlik belirlenerek bantın geçilmesi önem arz ediyor. Şapka bu şekilde tamamlanır ve tepe kısmına geçilir. Büzdürme işlemleri iğne ile iplerden gerçekleşmelidir. Bu şekilde şapka üzerine ponpon yerleştirebilir ve hoş görünümler elde edilebilir. Ponpon için de sık iğnelere yer verilmesi gerekmekte. Böylece şapka üzerine sabitlenir ve şirin görünümlere sahip olur.

Kışlık Atkı Modeli Tarifi

Bayan bere modelleri ve yapılışı akabinde atkılara geçiliyor. Nitekim takım oluşturmak için aynı renklerden ipler tercih edilir ve örgüye başlanır. Açıklamalı atkı bere takımı için yukarıda belirttiğimiz şapka modeli tercih ediliyor. Kolay yapımından kaynaklı hem bebeklere hem de yetişkinlere yönelik sunulan modeller arasındadır. Yine aynı modelin atkı versiyonu örülerek takım oluşturmanız zor değil. Sadece 300 zincir üzerinden atkı için harekete geçmeniz gerekmekte. Genişliğimi dikkate alarak dilediğiniz iplerden örgüyü tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ